Wprowadzenie do konwencji

Ućkon 6 – Z pozoru zwyczajny konwent o futurystycznej konwencji organizowany pod banderą „Stowarzyszenia A”. W środku organizacji istnieje jednak pewien podział – albowiem nie wszystko było dawniej takie, jakim jest teraz.

Zapoczątkowała to tragedia, która miała miejsce na poprzedniej edycji imprezy — Ućkonie 5.

Konwent zaczął się bez najmniejszych problemów. Była to kolejna impreza „Stowarzyszenia T” i wcale nie miała być ostatnią. Nikt jednak nie mógł przewidzieć, że budynek, w którym impreza miała miejsce, za bardzo weźmie sobie do serca pomysł konwencji starych czasów. W najgorszym momencie z jednej z futryn wypadło okno, co przyniosło tragiczne skutki – w starciu z szybą ucierpiał Lider grupy.

Zaledwie rok po tragedii „Stowarzyszenie T” nie było w stanie podjąć się stworzenia kolejnej edycji wydarzenia. Pomoc zaoferowało wtedy „Stowarzyszenie A”, a jej akceptacja przypieczętowała połączenie grup pod banderą owej organizacji. Zdaje się jednak, że nie wszyscy dotychczasowi organizatorzy pogodzili się z takim stanem rzeczy.

A gdyby tak… Cofnąć się w czasie i zmienić bieg zdarzeń? Powrót do przeszłości zapewne nie ucieszyłby wszystkich, lecz na całe szczęście podróże w czasie to tylko fikcja literacka. Ale czy na pewno?

Dwie grupy. Dwa konwenty. Jeden wypadek. Odmień los i spraw, by za hasłem „Ućkon” stała już tylko jedna organizacja.