Dojazd

Szkoła konwentowa, czyli Publiczne Gimnazjum nr 43 im Karla Dedeciusa w Łodzi, znajduje się przy ulicy Powszechnej 15.

Grafiki pochodzą z zeszłego roku, nie zdziwcie się zatem jeśli zobaczycie na mapie podpis Ućkon 4 🙂

Przyjeżdżając na Ućkon 5/6 Tanzaku najbardziej poleca kierować się na stacje Łódź Chojny. Z niej bowiem jest najszybszy i najłatwiejszy dojazd na conplace (15 minut z komunikacja miejska i dojściem!). Jeżeli pociągi bądź busy kierują was na inne dworce, polecamy przede wszystkim: Łódź Fabryczną (działa! wyremontowana!), Łódź Kaliską lub Łódź Widzew.  Z każdego z nich dostępny jest bezpośredni dojazd do konwentu.

W Łodzi obowiązują bilety czasowe: 20 i 40 minutowe bądź całodobowe. Więcej informacji o nich znajdziecie tutaj: mpk.lodz.pl. Bilety możecie zakupić w kioskach bądź w komunikacji miejskiej w biletomatach, jednakże uważajcie! Większość z nich akceptuje płatności tylko kartą!

 

1) Łódź Fabryczna:

Wychodzimy głównym wyjściem, a następnie kierujemy się prosto, w stronę ul. Kilińskiego. Idziemy do przystanku tramwajowego „Kilińskiego – Przystanek mBank” i wsiadamy do tramwaju linii „5”. Wysiadamy na przystanku „Chojny – Kurczaki” (16 przystanków, około 35 minut jazdy).

Chojny – Kurczaki

Po wyjściu z tramwaju przechodzimy na drugą stronę ulicy i idziemy wzdłuż ul. Kurczaki. Następnie skręcamy w prawo, w ul. Mieszczańską.

Po 2-3 minutach skręcamy w lewo w ulicę Powszechną:

Idziemy prosto wzdłuż ul. Powszechnej, a następnie skręcamy w prawo, w ul. Wdzięczną.

2) Łódź Kaliska:

Po wyjściu z hali głównej dworca idziemy prosto, po chwili dostrzeżemy kilka przystanków autobusowych. Aby dostać się na Ućkon 5/6 należy wsiąść do autobusu linii 52.

Wysiadamy na przystanku „Kurczaki – Socjalna” (16 przystanków, około 35 minut jazdy). Po opuszczeniu autobusu idziemy wzdłuż ul. Kurczaki, a następnie skręcamy w ul. Socjalną.

Kierujemy się wzdłuż ul. Socjalnej i po paru minutach skręcamy w lewo (w ul. Powszechną), a następnie w prawo, w ul. Wdzięczną. Jesteśmy na miejscu.

3) Łódź Widzew

Po wyjściu z dworca kierujemy się w stronę parkingu, gdzie znajdują się przystanki autobusowe. Wsiadamy do autobusu linii 75A lub 75B i wysiadamy na przystanku „Kurczaki – Socjalna” (21 przystanków, około 40 minut jazdy). Wskazówki dojazdu z powyższego miejsca opisane zostały w części „Łódź Kaliska”.

4) Łódź Chojny

Wychodzimy z hali głównej dworca i kierujemy się wzdłuż ulicy Rzgowskiej. Przechodzimy na drugą stronę i po dotarciu na przystanek wsiadamy do autobusu linii 52.

Wysiadamy na przystanku „Kurczaki – Socjalna” (3 przystanki, około 4 minut jazdy). Wskazówki dojazdu z powyższego miejsca opisane zostały w części „Łódź Kaliska”.