Goście

Kirin
Ideą przyświecającą istnieniu wydawnictwa Kirin jest publikowanie książek związanych z szeroko rozumianą kulturą japońską – pozycji naukowych, popularnonaukowych jak i beletrystyki. Skupia się na tematach i tytułach nieznanych w Polsce, przygotowując na rynek tytuły dla koneserów i wielbicieli Kraju Kwitnącej Wiśni. Kirin wydaje również periodyk "Torii", poruszające ciekawe zagadnienia kulturowe i popkulturowe, związane z Japonią. Organizuje również ciekawe konferencje popularnonaukowe, dni japońskie oraz współpracuje z wieloma pasjonatami Japonii w kraju i za granicą.
Na Ućkonie 4 przygotują dla uczestników dwie ciekawe atrakcje oraz stoisko.


Lola

Lola

Joanna "Lola" Lange
Kaszubska Cosplayerka i creature maker. 2 krotny reprezentant Polski w konkursach Eurocosplay i European Cosplay Gathering w kategorii Grupa. Lubi bajaderki i tworzyć maski i stwory. Współpracuje z firmą Vogue Travel jako wychowawca na obozach manga &anime, otaku, cosplay. Na konwentach często prowadzi panele i warsztaty poświęcone tworzeniu dużych kostiumów typu "maskotki". Bardzo lubi Łódź i wszystkich jej mieszkańców!


Okasynka

Okasynka

Klaudia "Okasynka" Okas
IdragonssCosplay znana również jako Okasynka, cosplayem zajmuje się już od 6 lat. Na swoim koncie ma takie osiągnięcia jak :
 • jurorowanie konkursu cosplau u boku Andrzeja Sapkowskiego na jubileuszowym Polconie
 • jurorowanie konkursu cosplay na siódmej edycji Coperniconu
 • jurorowanie konkursu cosplay na trzeciej edycji konwentu Tsuru
 • praca jako hosstesa - Yennefer, na nocnej premierze Wiedźmin 3 Dziki Gon W krakowie
 • praca jako hosstesa - Ciri na stoisku Gwint CD PROJEKT RED podczas targów Warszawskich Warsaw Games Week
 • praca jako hosstesa na 27 festiwalu gier i komiksu w Łodzi dla Studia Okami jako czerwony kapturek własnego projektu
 • udział w kalendarzu League of Beauties jako alternatywna Ahri
 • udział w kalendarzu Clash of Beauties jako Ciri
 • udział na Wiedźmińskim larpie On the Trail jako Ciri
 • wiele wywiadów oraz publikacji min dla radia zet, tvp teleskop, onet gry itp.


Yukeshiro

Yukeshiro

Yuke jest cosplayerką z Krakowa, a początki jej przygody z cosplayem sięgają 2008 roku. Stworzyła już ponad 30 cosplayów z różnych fandomów - od anime, przez vocaloidy i gry komputerowe. W strojach najbardziej lubi gadżeciarstwo - stara się wkomponowywać ledy i inne ciekawostki gdzie tylko się da. ;) Jej najbardziej rozpoznawane stroje to Foxfire Ahri z League of Legends, czy D.Va z Overwatcha. Oprócz cosplayu interesuje się grami komputerowymi, lubi tańczyć i jest zafascynowana Japonią.


Tomo

Tomo

YouTuberka, cosplayerka i tancerka. Od 2013 roku występuje na polskich scenach konwentowych. W swoich występach prezentuje głownie japońską muzykę popularną, jednak lubi też mieszać różne style. Jej celem jest stworzenie ciekawego show, na którym widownia może się bawić razem z nią. Na codzień studiuje japonistykę, a w wolnych chwilach dzieli się swoją pasją na kanale YouTube. Nie rozstaje się ze swoją alpaką. Tym razem zaprasza na swój występ muzyczno-taneczny.


Thorn

THORN

THORN to toruńskie stowarzyszenie miłośników gier i fantastyki. Ich najważniejszym wydarzeniem jest odbywający się co roku konwent Copernicon, jeden z największych festiwali fantastyki w Polsce. Ponadto mają na koncie organizację mniejszych imprez, takich jak Weekend Toruńskiej Fantastyki czy tradycyjne spotkania w siedzibie przy planszówkach. Z przyjemnością współtworzą różne inicjatywy dzieląc się swoją pasją i doświadczeniem. Na Ućkonie zawita przedstawicielka tego stowarzyszenia, sympatyczna Natalia "Crystal" Kowalska.


Kyudo

Kyudo Ayame

Dla Japończyka kyudo jest sportem wyjątkowym, różnym od pozostałych tradycyjnych sztuk walki. Przeciwnikiem w walce jest jedynie tarcza. To, czy wygramy lub przegramy zależy od nas samych, od naszej zdolności wyzbycia się wewnętrznych emocji.
Tutaj nie można wygrać dzięki błędom popełnionym przez przeciwnika, dlatego większą wagę przykłada się do treningu duchowego niż do utrzymania sprawności fizycznej.
Japońskie przysłowie mówi, że "czas leci szybko jak strzała", lecz tradycja japońskiego łuku wciąż trwa i nie zmieniła się od wieków, zadziwiając swoim pięknem i harmonią do dnia dzisiejszego.


Karta Konwentowicza
Atrakcje
Facebook
Współpraca
 • Wydawnictwo Kirin
 • Thorn
 • Polska Liga Mahjonga
 • Stowarzyszenie Animatsuri
 • Kinomichigo
 • SKN