Ućkon 1: Movie Edition

Informacje ogólne

Logo Ućkon

Pierwsza edycja flagowego konwentu ekipy Tanzaku a zarazem pierwszy event w całości zorganizowany przez naszą grupę. Między innymi z tego powodu była to impreza jednodniowa. Ućkon był również pierwszym konwentem stricte łódzkim od 2008 roku.


Event gościła Szkoła Podstawowa numer 36 w Łodzi, z którą - jak się później okazało - Tanzaku nawiązało długofalowe przyjazne stosunki. Konwencją, czyli motywem przewodnim był film japoński. Tanzaku zadbało o to, by wśród wielu atrakcji nie zabrakło tych, które realizują tę konwencję. Między innymi były to: panel o Studiu Ghibli, konkurs filmowy, panel o japońskich superbohaterach, czy dyskusja na temat filmu Interstella 5555. Uzupełniły je znane i lubiane atrakcje, które zawsze przyciągają rzesze uczestników. Na pierwszym Ućkonie każdy mógł znaleźć coś dla siebie - nie zabrakło również konkursu strojów Cosplay, wypełnionego warsztatami ArtHallu, czy Games Roomu, oferującego turnieje dla miłośników gier. Częścią programu były również pokazy walk UKS Kendo Łódź oraz pokazy artystyczne Mariusza Gosławskiego.


Pierwsza edycja Ućkonu zebrała multum pozytywnych opinii. Wśród negatywnych dominowały te, mówiące o zbyt krótkiej imprezie, co oznacza, że debiutancka edycja flagowego konwentu Tanzaku pozostawiła w pamięci jej uczestników same dobre wspomnienia i chęć na więcej.Galeria

Już niedługo


Karta Konwentowicza
Atrakcje
Facebook
Współpraca
  • Wydawnictwo Kirin
  • Thorn
  • Polska Liga Mahjonga
  • Stowarzyszenie Animatsuri
  • Kinomichigo
  • SKN