Ućkon 2: Folklore Edition

Informacje ogólne

Logo Ućkon

Druga odsłona naszej głównej imprezy, czyli Ućkonu - tym razem organizowana przy współpracy Fundacji Surei no Mon oraz Klubu Yakumo-Goto. Po sukcesie pierwszej edycji, przewidując większe zainteresowanie, kolejną edycję swojego flagowego konwentu Tanzaku zdecydowało się przenieść do większej szkoły, a mianowicie Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 1 w Łodzi. Jest to duża szkoła z szerokimi korytarzami i aulą, położona w łódzkiej dzielnicy Widzew, w części charakteryzującej się otwartymi przestrzeniami oraz dużą ilością zieleni miejskiej. Sama impreza została wydłużona aż do trzech dni.


Drugiej odsłonie Ućkonu przyświecał motyw folkloru japońskiego, która to konwencja niosła ze sobą mnóstwo możliwości jeśli chodzi o atrakcje. Poza Tanzaku oraz wymienionymi wyżej organizacjami swój wkład w część merytoryczną konwentu miały przedstawiciele takich grup, jak: Stowarzyszenie Animatsuri, Stowarzyszenie Thorn, Wydawnictwo Kirin, Polskie Centrum Origami, Osu Polish Team, Kinomichigo, Cirno.pl oraz Hangaku Łódź. Nie zabrakło również gości indywidualnych, którzy uświetnili program swoimi przemyśleniami, dzieląc się nimi z uczestnikami konwentu. Ućkon 2: Folklore Edition miał przyjemność gościć między innymi Ewę Tomporek-Fukuokę, znaną w kręgach polskich entuzjastów kultury japońskiej artystkę oraz Danutę Miklaszewską - podróżniczkę, która odpowiadała o podróżach do Chin. Przybyli również fantaści z zaprzyjaźnionej ekipy organizatorów festiwalu Kapitularz. Swoje "trzy grosze" do programu dołożyli również niektórzy wystawcy, którzy zjawili się tym razem w bardzo pokaźnej liczbie stoisk z jeszcze bardziej pokaźną ilością asortymentu. Większy i dłuższy konwent to również bogatsza oferta gastronomiczna, w której znalazły się znane już i lubiane dziewczyny z Moe Heaven, Bubble Tea oraz stoisko z pysznymi zapiekankami.


Oferta programowa drugiej edycji łódzkiego konwentu Ućkon była bardzo szeroka. Pierwszej nocy uczestnicy mieli okazję poszaleć na Wielkiej Dyskotece Ućkonowej. Sale specjalistyczne - Osu!Room oraz Touhou Room były otwarte przez cały czas trwania imprezy. Wydarzeniem dnia drugiego, które przyciągnęło najwięcej widzów, był Cosplay. Według wielu uczestników był to punkt programu, który udał się najbardziej. Można to było stwierdzić zarówno będąc na nim samym, jak i słuchając opinii również specjalnie zaproszonych jako jury doświadczonych polskich cosplayerek, które były zachwycone łódzką sceną cosplayową. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni.


Pomimo braku tłumów walących drzwiami i oknami, co mogło wynikać z naprawdę ogromnych przestrzeni conplace, Ućkon 2 podtrzymał tradycję swojego poprzednika jako solidny łódzki konwent, o którym jeszcze długo po zakończeniu było głośno pośród lokalnej społeczności.Galeria

Już niedługo


Karta Konwentowicza
Atrakcje
Facebook
Współpraca
  • Wydawnictwo Kirin
  • Thorn
  • Polska Liga Mahjonga
  • Stowarzyszenie Animatsuri
  • Kinomichigo
  • SKN