Wielka Improwizacja Kabaretowa

Lubisz dobry kabaret? Nudzi cię oglądanie na okrągło tych samych skeczy i pragniesz czegoś świeżego? Z pomocą przyjdą ci doświadczeni reprezentanci grup improwizatorskich z całej Polski! Konkurencje improwizatorskie znane z programu „Whose line is it anyway?” to tylko część tego, czego dane wam będzie doświadczyć na Ućkonie. Nie ważne, czy jesteś fanem oglądania cudzego występu, lubisz mieć na niego wpływ, czy też chcesz spróbować samemu wystąpić – Na naszym konwencie znajdziesz coś dla siebie!
A oto nasi znamienici goście, którzy pokażą Wam, co to dobre impro na wieczornym występie po cosplayu (i nie tylko).

Rzeczy Wszelakie

Przed Państwem śmietanka z Rzeczy Wszelakich; crème de la crème olsztyńskiej improwizacji; niepokorni, nieposkromieni, nie-do-końca-stabilni-psychicznie, a przede wszystkim mocno wkręceni w impro, kochający scenę pasjonaci; Trio Wszelakie; Jeżdżą po bandzie, dają sobie żółte kartki, ale nigdy nie zasługują czerwone. Znawcy relacji międzyludzkich – zasysają pozytywną energię od widowni, i oddają ją z powrotem w postaci znakomitego humoru, trafnych ripost, celnie komentując sytuację społeczną, a niekiedy nawet dowalają dramatyzmem, by zaraz dorzucić do pieca smakowitym humorkiem. Zjeżdżają liczne festiwale; od roku srogo warsztatują, by zaprezentować się Państwu na scenie; wszystko na pełnym spontanie; totalnie na podstawie sugestii widowni. Będzie można uronić nie jedną łzę, czy to z w wyniku niepohamowanego rechotu, czy też skrzętnie ukrywanego wzruszenia. Prosto z serca Warmii i Mazur, dwie nieprzeciętne panny, i jeden najnieprzeciętniejszy pan. Reprezentacja Rzeczy Wszelakich!

robIM PROjekt

Grupa impro z terenu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego: mangowiec, pisarz, basistka, tancerz salsy i podwodny hokeista za dnia – improwizatorzy, także za dnia. Bo w nocy się śpi. Ich historia sięga swymi korzeniami mangowych konwentów, bo cześć z nich nawet należała do konwentowej grupy Improwokacja, która w większości Pracowała Za Jedzenie (czy ktoś w ogóle pamięta?) Czy tym razem w końcu NIE będzie śmiesznie? Co innego wydarzy się na tym występie? Dlaczego istniejemy? Te i inne pytania możecie sobie zadać już dziś. A, i przyjdźcie na występ.

Duet Jeszcze Nienazwany

Przed państwem Duet Jeszcze Nienazwany. Jest to połączenie dwóch żywiołów ognia z ziemią. Żywiołowy ogień rozgrzewa atmosferę podsycany powietrzem wyczekującej publicznością, gotowy do działania i reagowania na
zmieniający kierunek ruchów powietrza.
Z kolei ziemia stabilnie podążająca naprzód. Z cierpliwością podążająca za żywiołowym ogniem i dająca stabilne podłoże ekstrawertycznemu ogniu. Co w konsekwencji daje niesamowite i realistyczne efekty.