Folie na lakier samochodowy

Obecne lakiery samochodowe cechują się bardzo dużą wrażliwością. Wszystko dlatego, że w wyniku regulacji unijnych lakiery bazują na wodzie. Nabywając auta z ostatnich lat trzeba albo pogodzić się z tym, że będzie na nim pełno małych rysek i ubytków lakieru lub działać, by temu zapobiec. Najlepszymi i najbardziej trwałymi rozwiązaniami będzie ceramiczna ochrona lakieru oraz folie ochronne na auto.

Folia gwarancją ochrony lakieru

Dzięki aplikacji folii na auto możemy je bardzo skutecznie zabezpieczyć. Trzeba wiedzieć, że pod pojęciem „folia” kryje się bardzo zaawansowana technologicznie, skuteczna forma zabezpieczenia powłoki lakierniczej. Jest ona przeźroczysta, bardzo wytrzymała, poliuretanowa. Co więcej, folia ochronna warszawa cechuje się również zdolnościami samoregeneracji. Dzięki temu możemy przez lata cieszyć się autem o nienagannym wyglądzie.

Przed czym chroni folia na lakier?

Przede wszystkim folia ochronna warszawa zabezpiecza przed trudami polskich dróg. Mowa tutaj więc o kwaśnych deszczach, agresywnej i szkodliwej chemii, a także o niekorzystnym działaniu promieni słonecznych na lakier samochodowy. Folia skutecznie będzie chroniła samochód przed odpryskami żwiru czy drobnych kamyczków. Dzięki samoregeneracji, nawet w przypadku uszkodzenia folii przez kamyczek, wystarczy wystawić auto na słońce i poczekać aż folia się zregeneruje. W wariantach najbardziej premium, folia będzie w stanie chronić lakier samochodowy przez nawet dziesięć lat.

Czy warto nałożyć folię ochronną na lakier?

Zdecydowanie warto. Jednym z największych plusów takiego rozwiązania jest to, że niejako będzie to inwestycja. Pewnie wielu z was zastanawia się, jak to możliwe? Już tłumaczę. Jeśli ktokolwiek sprzedawał samochód na rynku wtórnym wie, że nieważne czy sprzedaje auto za 5 tysięcy złotych czy za 50 tysięcy, potencjalny kupujący zawsze chce, żeby powłoka lakiernicza była w nienagannym stanie. Jeśli więc wystawimy auto, które posiada tak dobrze wyglądający, oryginalny lakier to możemy uzyskać cenę sprzedaży, która zdecydowanie przebije inne oferty na rynku. Po drugie, mamy auto, które przez lata wygląda świetnie i przyciąga wzrok. Wizyty na myjniach samochodowych nie muszą kończyć się zdenerwowaniem, gdy na umytym aucie ciągle znajdujemy nowe ryski. Jak widać, plusów jest bardzo dużo.

Jakie są minusy folii ochronnej na samochód?

Jeśli już doszukujemy się jakichś minusów to pewnie dla większości z nas głównym będzie cena. W zależności wybranego wariantu folii samochodowej będzie ona większa lub mniejsza, jednak nadal będzie to całkiem spore obciążenie dla większości właścicieli samochodowych. Drugą rzeczą, którą musi sobie uzmysłowić każdy, kto planuje aplikację folii ochronnej jest fakt, że ma ona swoje granice. Nie spodziewajmy się, że w przypadku uderzenia w inny samochód czy słupek ochroni ona nasz lakier. Nie powstało jeszcze, i zapewne nigdy nie powstanie, rozwiązanie, które w taki sposób chroniłoby samochód. Mimo wszystko zdecydowanie widać, że folia ochronna to dobrze wydane pieniądze, jeśli chcemy cieszyć się świetnym stanem lakieru samochodowego przez długie lata.