Leasing samochodowy dla przedsiębiorców na JDG

Bez samochodu jak bez ręki – to popularne określenie wśród przedsiębiorców. Zdecydowana większość osób, która udaje się na samozatrudnienie, by pracować na swój sukces potrzebuje samochodu. Pozyskanie auta do firmy może odbyć się na kilka sposobów, jednak jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań bezsprzecznie pozostaje leasing.

Finansowanie w pierwszej firmie

Założenie pierwszej działalności gospodarczej to wielkie przeżycie dla raczkującego przedsiębiorcy. Jest on wrzucany na głęboką wodę, gdzie od razu musi zarządzać wieloma rzeczami, pilnować terminów i przede wszystkim pozyskiwać nowych klientów oraz dbać o tych, których już ma. To wymaga ogromu pracy i bardzo często konieczności przemieszczania się do klientów itd. W takim przypadku przydatne jest auto, jednak nie każdy przedsiębiorca może sobie po rozpoczęciu działalności gospodarczej pozwolić na nowy samochód za kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego też warto zainteresować się podpisaniem umowy na leasing – https://www.millennium-leasing.pl/leasing-samochodow. To świetne rozwiązanie, które w obecnej dobie leasingu jest dostępne nawet dla przedsiębiorcy, który dopiero co rozpoczął swoją przygodę. Oczywiście, nikt nikomu za darmo samochodu nie da i dlatego podpisując umowę przedsiębiorca zobowiązuje się do spłacania tego zobowiązania w ratach oraz do wywiązywania się z wszystkich zobowiązań leasingowych.

Co na plus, co na minus

Warto zacząć od plusów, których z resztą jest zdecydowanie więcej. Pierwszym z nich jest fakt, jak szybko można cieszyć się nowym pojazdem i zacząć go wykorzystywać. Bywa, że w przeciągu tygodnia lub dwóch auto jest już u przedsiębiorcy. Kolejną zaletą jest fakt korzyści finansowych. W tym przykładzie omówimy leasing operacyjny, który jest o wiele bardziej popularny, gdyż zawiera się na niego około 70 procent wszystkich umów leasingowych. W koszty prowadzenia działalności gospodarczej wpisuje się raty leasingowe – zarówno część kapitałową jak i odsetkową. Co więcej, do kosztów dopisuje się także opłatę inicjalną. To pozwala na znaczące obniżenie podatku dochodowego. Jeśli natomiast chodzi o VAT to płaci się go od każdej raty leasingowej, dzięki czemu nie jest on obciążeniem. W zależności od tego, czy leasingowany przedmiot jest wykorzystywany wyłącznie na potrzeby firmy, można odliczyć różny procent podatku. Na minus z pewnością można zaliczyć fakt, że istnieją pewne ograniczenia oraz mogą pojawiać się koszty, o których z początku nie pomyśleliśmy – jak koszt przewiezienia pojazdu do przedsiębiorcy lub opłaty za opóźnienia.